ELEGOO Neptune 4 Pro 3D Yazıcı
search
  • ELEGOO Neptune 4 Pro 3D Yazıcı
  • ELEGOO Neptune 4 Pro 3D Yazıcı

ELEGOO Neptune 4 Pro 3D Yazıcı

₺10.877,00
Vergi dahil

ÖN SİPARİŞ OLARAK SATIŞA SUNULMUŞTUR KARGOYA TESLİM TARİHİ 25.07.2024 

Adet
Ön Siparişle Satış

 

Güvenli Alışveriş

 

Hızlı Teslimat

 

İade ve Değişim

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ürün Modeli: ELEGOO Neptune 4 Pro  

Baskı boyutu: 225*225*265mm(mm³)

Çerçeve Malzemesi: CNC işlenmiş alüminyum ekstrüzyon  

PEI Manyetik Platform Alan Boyutu: 235*235mm

Modelleme teknolojisi: DM  

Ekipman boyutları: 475*445*515mm

Nomina Voltaj: 100-240V 50/60Hz  

Max Nozul Sıcaklığı: 300°C

Baskı Hızı: 30-500 mm/sn (Önerilen Hız: 250 mm/sn)  

Max Yatak Sıcaklığı: 110°C

Bağlantı Yöntemi: USB, WLAN  

Dosya aktarımı: TF Kartı çevrimdışı yazdırma, çevrimiçi yazdırma

Dosya formatı: .stl, .obj, .amf  

Filament uyumluluğu:  PLA, ABS, TPU, PETG, Ahşap, Mermer, Naylon, vb.

UI Lanague: İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, İtalyanca, İspanyolca, Japonca, Çince 

Yazdırmaya devam et:  Evet

Filament algılama: Evet 

Net ağırlık: 8.9KG

Ana Özellikler:

♦ Önceden Kurulmuş Klipper Ürün Yazılımı: Neptune 4 Pro 3D yazıcı, hızlı ve verimli olacak şekilde tasarlanmıştır. Sessiz bir Klipper anakart ve yeterli işlem gücü için ARM 64-bit 1.5G ana frekans dört çekirdekli işlemciye sahiptir ve 500 mm/sn'ye (önerilen 250 mm/sn) varan inanılmaz bir hızda yazdırmasına olanak tanır ve aşağıdakiler gibi gelişmiş işlevleri destekler: Doğru ve düzgün modeller elde etmek için girdi biçimlendirme ve basınç ilerlemesi. 8GB RAM, birçok modeli saklayabilir ve gerektiğinde hızlı erişim sağlayabilir.

♦ Çift Dişli Doğrudan Tahrikli Ekstruder: Pürüzsüz ve tutarlı ekstrüzyon için 5,2:1 küçültme oranına sahip çift dişli doğrudan tahrikli ekstruder, bakır-titanyum bi-metal boğaz borusu ve benzersiz hava kanalı tasarımı ile birleşerek ısı dağılımını iyileştirir ve ısı dağılımını azaltır meme tıkanması

♦ 300°C Yüksek Sıcaklık Nozulu: 300°C'ye ulaşan yüksek sıcaklık nozulu ile yazıcı, PLA, PETG, ABS, TPU ve naylon gibi yüksek sıcaklık filamentleri dahil olmak üzere çok çeşitli filamentleri işleyebilir. Genişletilmiş sıcak uç tasarımı, tutarlı ısıtma ve daha hızlı erime ve ekstrüzyon sağlayarak daha yüksek baskı hızı sağlar.

♦ Akıllı Bölmeli Isı Yatağı: 100W+150W güç çıkışı ile dilimleme yazılımı, dilimleme sırasında modelin boyutunu otomatik olarak tanır ve model boyutu merkezi ısıtma bölgesini (120mmx120mm) aşarsa çevresel ısıtma bölgesini etkinleştirir. İki bölme, daha hassas sıcaklık kontrolü için manuel olarak da açılıp kapatılabilir. Ek olarak, PEI manyetik platformunun yüzeyi rehberlik amacıyla işaretlenmiştir.

♦ Otomatik Yatak Kalibrasyonu + Yardımcı Kalibrasyon: 121 (11x11) noktalı otomatik yatak seviyelendirme ile, manuel yatak seviyelendirmeye ihtiyaç duymadan her seferinde tutarlı ve güvenilir baskılar elde edebilirsiniz. Ek olarak, elle döndürülen düğmelerle yardımcı seviyeleme, daha iyi baskı kalitesi için baskı yatağı seviyesinde daha fazla ince ayar yapılmasını sağlar.

♦ Verimli Isı Dağılımı: ELEGOO Neptune 4 Pro ayrıca, yeni yazdırılan katmanları çok yönlü hızlı soğutmak için baskı kafasının arkasında 2 adet kalınlaştırılmış çift taraflı 4015 bilyeli soğutma fanı ve 4x4020 bilyeli üfleyici fan içerir. hızlı baskı hızı.

 

Klipper ile Baskıyı Hızlandırın

Komutları daha hızlı işlemek ve yürütmek için Klipper anakart ve ARM 64-bit 1.5G ana frekans dört çekirdekli işlemci ile Neptune 4 Pro, 500 mm/sn'ye kadar baskı yapabilir ve baskı projelerinizi hızlı ve verimli bir şekilde tamamlamanıza olanak tanır. Önceden yüklenmiş Klipper üretici yazılımımızla, ürün yazılımı yükleme zahmetine girmeden hemen yazdırmaya başlayabilirsiniz. 

Buna ek olarak, model yüzeyindeki artefaktları ve rezonansları ortadan kaldırmaya yardımcı olan girdi şekillendirmeyi ve daha doğru ve tutarlı ekstrüzyon ve daha az filaman sızması ve kabarması için meme basıncını tahmin etmeye yardımcı olan basınç ilerlemesini destekler.

 

Güçlü Ekstrüzyon Mekanizması

Yazıcının çift dişli doğrudan tahrikli ekstrüderi, Neptune 3 Pro'nun ağırlığının yalnızca %75'i kadar hafif ve düzgün ve tutarlı ekstrüzyon sağlayan başka bir önemli özelliktir. 5,2:1 küçültme oranı ve çift dişli tasarımı, filamanın sağlam bir şekilde kavranmasını sağlar ve esnek filamanın kaymasını ve taşlanmasını önler. Bakır-titanyum bi-metal boğaz borusu, boğaz borusunda daha hızlı ısı dağılımı ve daha az meme tıkanması için benzersiz bir hava kanalı tasarımına sahiptir.

 

Filamenti tamamen eritmek için genişletilmiş hotend tasarımına sahip 300°C yüksek sıcaklığa dayanıklı nozül ve PLA, PETG, ABS, TPU gibi daha geniş bir malzeme yelpazesini ve naylon gibi yüksek sıcaklığa dayanıklı filamentleri keşfedebilirsiniz.

 

Ayrı Bölmeli Isı Yatağı

ELEGOO Neptune 4 Pro, ek verimlilik ve enerji tasarrufu için akıllı bölümlere ayrılmış bir ısı yatağına ve sıcak yatak hasarına veya yangına neden olan termal kaçakları önlemek için bir sıcak yatak aşırı ısınma koruma anahtarına sahiptir. Isı yatağı, yalnızca orta alanı (120mmx120mm) ısıtmak için 100W'a ayarlanabilir, bu da onu daha küçük modeller için ideal hale getirir. Daha büyük modeller için ısı yatağı, tüm yüzey alanını ısıtacak şekilde 250 W'a ayarlanabilir. İki bölme, esnek sıcaklık ayarlamaları için manuel olarak da kontrol edilebilir.

 

İyi yapışma ve bükülme önleme için özel kaplamalı ve yaylı çelik saclı PEI manyetik platformu, baskıları serbest bırakmak veya çıkarmak için baskı çelik plakasını hafifçe bükmeniz yeterlidir.

 

Verimli Soğutma Sistemi

Yeni bırakılan modellerin hızlı ve çok yönlü soğutulmasını sağlamak için Neptune 4 Pro'da, baskı kafasının her iki yanında iki adet kalınlaştırılmış 4015 bilyalı rulmanlı soğutma fanı ve arkasında dört adet 4020 bilyeli üfleyici fan bulunur. Bu soğutma sistemi, yüksek baskı hızlarında bile daha iyi sarkma ve köprü sonuçları için sıcak filamanın hızla bağlanmasına olanak vererek, bükülme veya deformasyon gibi sorunları önler.

 

Daha Pratik Özellikler

Yazıcı, güç kaybını giderme işlevi sayesinde beklenmedik bir elektrik kesintisinden sonra yazdırmaya devam edebilir. Bir filament algılama sensörü ile, filament bittiğinde veya koptuğunda, yazıcı duraklar ve alarm verir.

 

LAN ağ üzerinden yazdırmayı destekleyin, bağlandıktan sonra WEB terminalini kullanarak yazıcınızı aynı ağ üzerinde uzaktan kontrol edebilir ve izleyebilirsiniz.

 

XY ekseni kayış gergisinin elle döndürülen bir topuzla ayarlanması kolaydır ve genişletilmiş Y ekseni profili, dengeli bir baskı platformu sağlar.

 

4,3 inç çıkarılabilir kapasitif ekran, 8 dili destekler ve elde taşınabilir veya makine tabanında sabit olarak kullanılabilir. Yazdırma ilerlemesini izlemek ve gerektiğinde ayarlamalar yapmak için basılı bir model önizlemesi ve yazdırmayı duraklatma işlevine sahiptir.

 

Portalın LED ışık çubuğu ve nozül LED ışığı, karanlık bir ortamda model baskısını rahatça gözlemlemek için ekranın düğmesi aracılığıyla çalıştırılabilir.

Elegoo
Yorumlar (0)
Henüz kullanıcı değerlendirmesi yok.